Regióny

Podnety k chodníkom a nielen to... Aj toto trápi obyvateľov Prešova, čo na to mesto?

Od Prešovčanov pravidelne prichádzajú na radnicu rôzne podnety. Aké magistrátu adresovali v poslednom období? Týkajú sa napr. chodníkov, no nielen...

Ilustračný obrázok k článku Podnety k chodníkom a nielen to... Aj toto trápi obyvateľov Prešova, čo na to mesto?
Foto: Ľubomír Hudačko

Vďaka otvorenej križovatke Prešov – západ mali podľa podnetu od občana obyvatelia z tejto lokality získať novú zastávku a nový chodník.

Chodník aj priechody

„Chodník ale smeruje odnikiaľ nikam a MHD zastávka Lachôrka bola zrušená. Na tej novej križovatke je tam akurát zastávka Rázcestie Cemjata, čiže dostupnosť pre záhradkárov je nulová. Po upratovaní prác sa všetko hádzalo na krajnicu, čím sa stávala nepriechodnou. Vôbec netuším, kde je nahradená zastávka Lachôrka na opačný smer. Čiže sme vlastne nič nezískali,“ znie podnet obyvateľa adresovaný radnici.

Na tieto slová občana zareagovala Jarmila Miklošová z Oddelenia dopravy a životného prostredia Mestského úradu v Prešove. „Pre zabezpečenie bezpečnosti chodcov počas výstavby diaľnice na Vydumanci firma Eurovia SK, a.s. Prešov zrealizuje dočasný chodník pre peších a priechody pre chodcov vyznačené vodorovným dopravným značením oranžovou farbou.“

Ďalší podnet adresovaný prešovskému magistrátu sa týkal označníka zastávky MHD. Ten spred vjazdu do vnútrobloku na ulici Československej armády 2 bol premiestnený za vjazd.

Zastávku premiestnia

„A to z dôvodu, že autobus blokuje vjazd do vnútrobloku. V rannej a popoludňajšej špičke, keď rodičia privážajú a odvážajú deti do materskej škôlky, sa však za autobusom a taktiež v protismere tvoria kolóny áut,“ znie v podnete adresovanom radnici. Jarmila Miklošová z Msú opäť sprostredkovala stanovisko. „Zastávka bude premiestnená pred vchod bytovky na Ul. Čsl. armády č. 6. Premiestnenie označníka MHD zabezpečí Dopravný podnik mesta Prešov,“ uviedla.

Dobrá správa prišla aj pre občianku, ktorá sa pýtala či je v pláne opraviť chodníky pripadne cestu na Potočnej ul. v Nižnej Šebastovej. „Sú totiž v biednom stave a pri kočíkovaní nám riadne vytrasie dieťa,“ napísala radnici. „Chodníky a cesty v miestnej časti Nižná Šebastová na ul. Potočnej, ktoré je potrebné opraviť sú zaradené do návrhu bežnej údržby miestnych komunikácií na rok 2018,“ informoval Miroslav Vrbenský z Oddelenia komunálnych služieb Msú v Prešove.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM