Politika

Putin varoval svet: Chcete sa "miešať" do situácie na Ukrajine? Príde rýchla reakcia!

Putin povedal, že má prostriedky, akými sa nemôže v súčasnosti pochváliť nikto. Použijú ich, ak to bude potrebné, informoval verejnosť ruský prezident.

Ilustračný obrázok k článku Putin varoval svet: Chcete sa "miešať" do situácie na Ukrajine? Príde rýchla reakcia!
Zdroj: TASR

Ruský prezident Vladimir Putin varoval v stredu iné krajiny pred zasahovaním do situácie na Ukrajine, inak budú podľa neho čeliť rýchlej reakcii zo strany Ruska. TASR o tom informuje na základe správy denníka The Guardian.

Rusko má vraj všetko pripravené

Putin počas príhovoru venovanému petrohradským zákonodarcom uviedol, že Moskva má už všetko pripravené na to, aby mohla reagovať v prípade, ak sa nejaká krajina bude chcieť „miešať“ do situácie na Ukrajine a vznikne tak pre Rusko hrozba strategického charakteru.

„Máme na to všetky prostriedky, a to také, akými sa nemôže v súčasnosti pochváliť nikto. Nebudeme sa vychvaľovať, no použijeme ich, ak to bude potrebné,“ vyhlásil Putin.

Chce naplniť svoje ciele

Podľa šéfa Kremľa chcel Západ rozkúskovať Rusko, pričom ho obvinil aj z toho, že Ukrajinu dotlačil do konfliktu s Ruskom. Putin pritom znova prisľúbil, že ciele vojenskej operácie na Ukrajine budú naplnené.

„Chcem zdôrazniť, že všetky úlohy špeciálnej vojenskej operácie, ktorú podnikáme v Donbase a na Ukrajine od 24. februára, budú bezpodmienečne vyplnené,“ cituje Putina agentúra AP.

Odpovie niektorým krajinám?

Podľa ruského prezidenta je medzi cieľmi operácie zaistenie bezpečnosti obyvateľov separatistických regiónov na východe Ukrajiny, ktoré Rusko uznalo krátko pred začiatkom invázie za nezávislé štáty, ako i obyvateľov polostrova Krym anektovaného v roku 2014 Ruskom.

Putin okrem toho pred petrohradskými zákonodarcami uviedol, že ruský rubeľ, bankový systém, dopravný sektor a celkovo ekonomika odolali sankciám, ktoré boli uvalené na Rusko, pričom prisľúbil odpoveď na snahu niektorých krajín izolovať Rusko.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM