Aktualizované Krimi

Strelec, ktorý na Zámockej zabil 2 ľudí, je na ÚTEKU a je OZBROJENÝ: Tu je opis útočníka!

Po páchateľovi, ktorý mal v stredu večer strieľať v Bratislave na Zámockej ulici a je na úteku, pátra v týchto chvíľach aj policajný vrtuľník.

Ilustračný obrázok k článku Strelec, ktorý na Zámockej zabil 2 ľudí, je na ÚTEKU a je OZBROJENÝ: Tu je opis útočníka!
26
Galéria

Páchateľ, ktorý mal v stredu večer strieľať na Zámockej ulici v Bratislave, je na úteku. Pre TASR to potvrdili z prostredia polície. Muž vo veku 18 – 25 rokov má mať na sebe tmavú šiltovku, biele tenisky, čiernu bundu a modré rifle.

Aktualizované 22:02 Podľa našich najnovších informácií sa hromada policajtov momentálne presunula k brehu Dunaja neďaleko Mosta SNP zo strany Starého mesta. Muža hľadá pri Dunaji riečna polícia, hasiči, príslušníci NAKA v nepriestrelných vestách a vrtuľník.

K incidentu došlo pri známom podniku, v ktorom sa stretáva LGBT komunita. Jednou z obetí má byť čašník. Údajným motívom má byť milenecká hádka.

Podľa svedkov páchateľ údajne čakal na svoje obete. „Strelec stál tak polhodinu vedľa na ulici pred podnikom a chystal si zbraň s laserovým zameriavačom. Čakal na konkrétne osoby zjavne. Strieľal ponad dve baby na istotu,“ uviedol svedok pre TV JOJ.

Ozbrojený a na úteku

Muž na úteku je ozbrojený. Streľba si mala vyžiadať dvoch mŕtvych mužov do 30 rokov. Postrelená bola barmanka, ktorú previezli so zranením do nemocnice.

Krajská polícia v Bratislave potvrdila, že krátko po 19.00 h došlo na Zámockej ulici k streľbe, pri ktorej zomreli na mieste dvaja ľudia.

„Ďalšia, tretia osoba utrpela zranenia, s ktorými bola prevezená k ošetreniu do nemocnice,“ informovali z polície s tým, že po páchateľovi pátrajú.

Po páchateľovi, ktorý mal v stredu večer strieľať v Bratislave na Zámockej ulici a je na úteku, pátra v týchto chvíľach aj policajný vrtuľník. TASR to potvrdili z prostredia polície.

Dvaja mŕtvi

Streľba v centre Bratislavy si v stredu vyžiadala dvoch mŕtvych. TASR to potvrdila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová.

„Môžem potvrdiť zásah záchranárov, na mieste sú dve osoby bez známok života, jedna osoba je zranená. Posádka ju ošetrila a transportovala do nemocnice,“ priblížila hovorkyňa. Doplnila, že viac informácií nateraz nemôže poskytnúť.

Zranenú osobu následne previezli do Nemocnice Staré Mesto. „Môžeme potvrdiť, že vo večerných hodinách sme prijali ženu so strelným poranením dolných končatín. Pacientka sa v tejto chvíli podrobuje potrebnému vyšetreniu,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská.

Bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti informovala, že v stredu krátko po 19.00 došlo k streľbe na Zámockej ulici. Jedna z obyvateliek Zámockej ulice pre TASR priblížila, že počula minimálne sedem výstrelov. Na mieste sú podľa jej slov viaceré policajné autá aj záchranári.

Zdroj: Dnes24.sk
Streľba na Zámockej ulici v Bratislave
26
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM