Rôzne

VIDEO: Takýto film zo Zvolena ste ešte nevideli. Pozriete na tie zábery a hneď vám pohladí dušu

Kliknete na štart videa a okamžite vám zábery v ňom budú akosi známe. A nebudete sa pritom vôbec mýliť. Vznikol totiž nový film, ktorý je venovaný Zvolenu a aj oslave pohybu. Toto treba jednoducho vidieť...

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Takýto film zo Zvolena ste ešte nevideli. Pozriete na tie zábery a hneď vám pohladí dušu
Zdroj: YouTube.com

Film z dielne perfectlimperfect a Kudivani Photography, ktorý dáva do pozornosti jogu spolu s okolitou prírodou nášho mesta a pamiatkami, sa natáčal počas leta na takmer desiatich rôznych miestach. Výsledkom je trojminútový klip, ktorého odkaz môžete posúdiť sami. Ako vznikal?

„Idea bola vytvoriť video, ktoré by prezentovalo našu lásku k pohybu – joge a ku krajine, v ktorej žijeme. Video Joga pre dokonalý deň zobrazuje sériu cvikov, ktorú si môže zacvičiť úplne každý. Joga je metaforou k životu a k bežnému dňu – raz sme hore ako slnko a inokedy dole. Preto aj klip začína a končí slnkom,“ vysvetľuje Eva Ježovičová, autorka myšlienky, ktorá vo Zvolene učí jogu. Natáčanie bolo podľa nej zábavné a nesmierne tvorivé.

„Začínali sme o piatej ráno na Pustom hrade a čakali sme, kedy sa z hmly konečne vynorí slnko. Veľmi sa mu nechcelo,“ smeje sa Eva. Nakoniec sa to podarilo a výsledok môžete vidieť práve v úvode videa. Natáčanie sprevádzali aj ďalšie zábavné historky. „Snažili sme sa natočiť jednu sériu na asfaltovej ceste za Sliačom. Bolo to náročné, pretože každú chvíľu nás vyrušovali autá alebo cyklisti. Všetkým pripadalo zábavné vidieť človeka ležať na ceste,“ smeje sa E. Ježovičová.

Podobne sa ľudia čudovali, keď točili uprostred mesta v známom podchode alebo vo Fun zóne. „Vo Fun zóne okolo nás pobehovali malé deti, niektoré sa k nám pridali a po chvíli cvičili s nami,“ dodáva. Zábavné bolo aj natáčanie v šatách pred hronseckým kaštieľom alebo kdesi v poli, ktoré nakoniec malo svojich majiteľov. „Boli sme radi, že nás odtiaľ majitelia nevyhnali,“ dopĺňa.

Natáčanie bolo aj veľkým zážitkom, predovšetkým východ a západ Slnka na Pustom hrade mal neuveriteľné čaro. „Keby človek mohol každý deň začať jogou pri východe Slnka na Pustom hrade, pracovné dni by boli omnoho vzácnejšie a krajšie,“ hovorí Eva Ježovičová.

Teší sa, že sa s touto krásou môže podeliť aspoň prostredníctvom videa, ktoré je pre ňu malým vianočným darčekom. „Možno si ľudia uvedomia, v akom krásnom kraji žijú a zároveň pochopia, aké dôležité je cvičiť a hýbať sa,“ dodáva veľavravne na záver.

Spomínané VIDEO si môžete pozrieť v priloženej galérii.

Film zo Zvolena, ktorý pohladí vašu dušu
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM