Lucia Lauková Šport

Kuzminovej dvojitá radosť: Na olympiáde v Pjongčangu ovenčená ďalším striebrom, FOTO

Biatlonistka Anastasia Kuzminová robí Slovensku nesmiernu radosť. Druhú striebornú medailu si "pre šťastie" prevzala v tej istej čiapke.

Ilustračný obrázok k článku Kuzminovej dvojitá radosť: Na olympiáde v Pjongčangu ovenčená ďalším striebrom, FOTO
7
Galéria
Zdroj: TASR

Slovenskí športovci majú na zimných olympijských hrách v Pjongčangu pripravenú špeciálnu edíciu „medailových“ čiapok. Biatlonistka Anastasia Kuzminová prišla na piatkové dekorovanie na Medal Plaza v tej istej striebornej, v ktorej aj na predchádzajúci ceremoniál za stíhačku.

Čiapka pre šťastie

Tentoraz jej členka exekutívy Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Gunilla Lindbergová zavesila na krk striebornú medailu za druhé miesto vo vytrvalostných pretekoch. „Nechala som si tú istú čiapku, lebo chcem, aby sa úspech ešte opakoval,“ povedala Kuzminová, na ktorú už v sobotu čakajú preteky s hromadným štartom.

Spomienka na olympiádu

Medaila nie je jediný „suvenír“, čo si najúspešnejší športovci odnesú z dejiska. Slovenská reprezentantka si z rúk viceprezidenta Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) Maxa Cobba prevzala ešte jeden darček: „Bude mi pripomínať, že som súťažila v Kórejskej republike v Pjongčangu 2018. Je na ňom napísané ešte niečo po kórejsky, to budem musieť rozlúštiť.“ Slávnostnú udalosť absolvovala po druhý raz za štyri dni: „Už som poznala všetky pokyny, čo mám urobiť, kam sa otočiť. Samozrejme, žartujem, je neskutočný pocit byť na pódiu medzi najlepšími. Keď som stála na štarte vytrvalostných pretekov, neočakávala som, že to dopadne takto, takže mám dvojitú radosť.“

Oslavovať bude až doma

Kuzminová si čas na oslavy vyhradí až po návrate domov: „Vytrvalostné preteky sa skončili dosť neskoro, naozaj boli namáhavé, nemala som ani kedy oslavovať. Bolo veľa spolupráce s médiami, antidopingová kontrola, večera, sprcha, regenerácia. Skončili sme okolo jednej v noci. Oslavy budú až po návrate, keď sa skončia ZOH a budem si môcť povedať, že som do toho dala všetko a nerozptyľovala som sa oslavami.“

V galérii si pozrite okamihy z druhého oceňovania Anastasie Kuzminovej na ZOH 2018 v Pjongčangu!

Kuzminovej dvojitá radosť: Na olympiáde v Pjongčangu ovenčená ďalším striebrom,
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM