Aktualizované Správy Zo Slovenska

NAKA zadržala zamestnanca bratislavskej univerzity: Zobral 20-tisícový ÚPLATOK!

Zamestnanca školy prichytili priamo pri preberaní úplatku.

Ilustračný obrázok k článku NAKA zadržala zamestnanca bratislavskej univerzity: Zobral 20-tisícový ÚPLATOK!
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržal v stredu zamestnanca Univerzity Komenského (UK) v Bratislave pri preberaní úplatku vo výške 20 000 eur. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Karolína Barinková.

Úplatok si mal zamestnanec vyžiadať v súvislosti s preberacím konaním vykonaných stavebných prác na Prírodovedeckej fakulte a Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK v Bratislave. „Vzhľadom na súčasné štádium trestného konania nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ dodala hovorkyňa.

UK podľa vlastných slov poskytuje maximálnu súčinnosť pri vyšetrovaní.

Dekan Prírodovedeckej fakulty UK s okamžitou platnosťou zadržaného odvolal zo všetkých riadiacich a koordinačných funkcií a odňal mu všetky príslušné poverenia,“ informovala hovorkyňa univerzity Lenka Miller.

Korupciu odsudzujú

Univerzita vyhlásila, že odsudzuje akékoľvek prejavy korupcie. „Nechce byť v žiadnom prípade spájaná s akýmikoľvek pochybnosťami vo vzťahu k takémuto konaniu, a keď už k takémuto individuálnemu zlyhaniu prišlo, záleží nám na korektnom vyšetrení a vyvodení dôsledkov,“ dodala Miller s tým, že ďalšie kroky podniknú hneď, ako budú mať k dispozícii viac informácií.

Foto je ilustračné

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM