V Senci víťazstvo SR ”19” nad rovesníkmi z Malajzie

SENEC 16. septembra (WEBNOVINY) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov zvíťazili v stredajšom medzištátnom priateľskom stretnutí na ihrisku NTC SFZ v Senci nad rovesníkmi z Malajzie 1:0 (0:0).

Jediný gól mladých Slovákov strelil v 57. min Fabian Slančík z Dukly Banská Bystrica, ktorý sa pekne uvoľnil a krížnou strelou namieril presne. Pre zverencov nového trénera SR „19“ Pavla Peráčka bol duel s exotickým súperom pri Slnečných jazerách vhodnou súčasťou prípravy na blížiaci sa jesenný štart v kvalifikácii ME 2010 tejto vekovej kategórie.

Slovenská devätnástka nastúpi v dňoch 9. – 14. októbra v kvalifikačnom kole (I. fáza) o účasť na ME 2010 vo Francúzsku na turnaji 2. skupiny v slovinských mestách Lendava a Murska Sobota postupne proti domácim rovesníkom zo Slovinska (9. 10.), ďalej Fínsku (11. 10.) a Anglicku (14. 10.). Do jarnej II. fázy kvalifikácie (tzv. elite) postúpia prvé dva tímy.

Výsledok – streda: Slovensko „19“ – Malajzia „19“ 1:0 (0:0) – hralo sa na ihrisku NTC SFZ v Senci Gól: 57. Slančík, ŽK: Kolmokov (SR „19“), rozhodovali: Kružliak – Mókoš, Jankovič (všetci SR), 100 divákov

Zostava SR „19“:

1. polčas: Pernecký – Práznovský, Štetina, M. Kolmokov, Mravec – Bagi, J. Vavrík – Žilák, Greguš, Lalkovič – Guba
  2. polčas: P. Bajza – V. Kováč, Práznovský, Patrik Šimko, Mravec – Považanec – Slančík, S. Štefánik, Karaš, Hronec – Starší

Pavol Peráček (tréner SR „19“): „Myslím si, že proti solídne hrajúcemu súperovi bolo naše víťazstvo zaslúžené. Okrem gólu Slančíka sme totiž mali v prvom polčase štyri čisté príležitosti, po zmene strán nevyužil sám striedajúci Matej Starší ďalšie tri šance. Určite to bola dnes pre nás zaujímavá a užitočná previerka pripravenosti. Z mojich zverencov ma príjemne potešili výkony Kováča a Šimka, dobre zachytal brankár Pernecký. Mladí hráči Malajzie zdolali v utorok Banskú Bystricu 1:0, proti nám chcel ich silnejší výber, ktorý v týchto dňoch absolvoval sústredenie v Zlatých Moravciach, tiež uspieť. Hostia hrali agresívne, tvrdo, ale napokon sme im nedovolili skórovať. Pre nás to bol posledný oficiálny test pred kvalifikačným turnajom. Tesne pred odchodom do Slovinska, kde odcestuje zúžený 18-členný káder hráčov, ešte odohráme modelovaný duel proti dorastencom Slovana alebo MFK Petržalka.“