han Zo zahraničia

SEDEMDESIATKU má dnes muž, ktorý nariadil zaútočiť na Ukrajinu: Putin má NARODENINY!

Hlava Ruska má okrúhle jubileum. Vladimir Putin sa totiž narodil presne v tento deň pred sedemdesiatimi rokmi!

Ilustračný obrázok k článku SEDEMDESIATKU má dnes muž, ktorý nariadil zaútočiť na Ukrajinu: Putin má NARODENINY!
Zdroj: TASR/AP

Bývalý agent tajnej služby KGB, prvý muž Ruskej federácie a bývalý ruský premiér Vladimir Vladimirovič Putin má okrúhle výročie.

„Oslávenec“ Putin

V súčasnosti nie je azda žiadny človek na planéte tak nenávidený, ako Putin. Prvý muž najväčšej krajiny sveta jej vládne od 31. decembra 1999, kedy sa stal prezidentom Ruska. Stalo sa tak po odstúpení Borisa Jeľcina a odvtedy je neustále na prezidentskej stoličke.

V roku 2018 bol po štvrtý raz po sebe zvolený za prezidenta Ruskej federácie.

Zo života

O živote Putina sa toho najprv príliš veľa nevedelo, ale po ruskej invázii 24. februára tohto roku na Ukrajine, sa svet začal o ňom dozvedať viac a viac. Na svet prišiel v Leningrade, čo je dnešný Petrohrad, rodičom robotníkov. Otec bol Vladimir Spiridonovič a matka matka Marija Ivanovna, za slobodna Šelomovová.

Mal dvoch starších bratov, ktorí však pomerne skoro zomreli.

Vladimir skončil v roku 1975 v Leningrade právnickú fakultu a začal slúžiť v KGB. Už počas štúdia vstúpil do Komunistickej strany. Až do roku 1991 bol pracovne vyslaný do Východného Nemecka.

V lete 1983 sa oženil s Ľudmilou Alexandrovnou Škrebnevovou, ktorá študovala španielčinu a bola letuška. Narodili sa im dve dcéry, Mariju a Jekaterinu. V júni 2013 oznámil rozvod.

Podľa viacerých zdrojov mal mať Putin v deväťdesiatych rokoch vzťah so študentkou Svetlanou Krivonogovou, s ktorou má nemanželskú dcéru Jelizavetu Vladimirovnu. Tá sa narodila v roku 2003.

Imidž siláka

Pri pohľade na ruského prezidenta by ste nepovedali, že má už sedemdesiat rokov. Podľa mnohých zahraničných médií mal Putin podstúpiť plastické operácie, aby vyzeral mladšie. Už roky si však buduje imidž drsného a statočného muža. Videli sme ho už bez košele či tielka, ako loví ryby, jazdí na koni či sa predvádzal s divokými zverami.

Prezentuje sa ako majster bojových umení a hokejista. Pri jeho zápasoch sa však diváci dočkajú namiesto šikovného hráča skôr ťarbavého chlapíka na korčuliach, ktorému súperi vždy dovolia poľahky skórovať.

V zahraničí ho však drvivá väčšina štátov považuje za vojnového zločinca, ktorý vyslal svoju armádu bojovať na územie iného štátu. Už to bude čoskoro osem mesiacov, čo Rusko zaútočilo na susednú Ukrajinu.

Boháč Putin

Viaceré médiá priniesli už niekoľko článkov o tom, aký bohatý je ruský prezident. Jeho plat sa má pohybovať v prepočte len niečo vyše 100-tisíc eur, no realita je zrejme úplne iná. Oficiálne priznal tri automobily a byt, ale údajne má v prímorskom letovisku Soči obrovský palác a rozprávkový majetok v hodnote niekoľkých miliárd!

Tak či onak, dnes oslavuje tento politik významné jubileum a je viac ako pravdepodobné, že sa nedočká množstva blahoželaní od zahraničných kolegov politikov…

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM