Aktualita zo spišskonovoveského Embraca: Odborári sa dohodli s vedením

Na pondelkovom (15.1.) podvečernom rokovaní sa podarilo vedeniu spišskonovoveského Embraca a odborárom z Odborového zväzu (OZ) KOVO dospieť k predbežnej dohode o mzdových otázkach v rámci kolektívnej zmluvy.

Ilustračný obrázok k článku Aktualita zo spišskonovoveského Embraca: Odborári sa dohodli s vedením
Zdroj: TASR

Informovala o tom Emília Gondeková zo spoločnosti Embraco Slovakia s tým, že kvôli komplexnosti celej kolektívnej zmluvy sa v súčasnosti ešte dolaďujú niektoré detaily. Podpis zmluvy sa očakáva v najbližších dňoch, podrobnosti zverejní zamestnávateľ hneď po odkomunikovaní výsledku zamestnancom.

Predbežnú dohodu potvrdil aj predseda základnej organizácie OZ KOVO Juraj Hojnoš s tým, že kolektívna zmluva by mala byť podpísaná v piatok 19. januára. „Vedenie urobilo posun smerom k 13. a 14. platu a dohodli sme sa aj na navýšení miezd. Tam došlo ku kompromisu, vzali sme to, čo nám zamestnávateľ ponúkal predtým. Ďalšie detaily nebudem teraz konkretizovať, až keď dôjde k samotnému podpisu kolektívnej zmluvy,“ uviedol.

Kvôli nepriaznivému vývoju pri vyjednávaní podmienok kolektívnej zmluvy boli pracovníci tohto najväčšieho zamestnávateľa na Spiši v štrajkovej pohotovosti od minulého pondelka (8.1.) a nevylučovali ani vstúpenie do ostrého štrajku. S vedením absolvovali viac ako dve desiatky kôl rokovaní na prelome rokov 2017 a 2018.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR