Práca

Dvojtýždňová celozávodná dovolenka sa skončila: Bratislavský Volkswagen spustil výrobu

Bratislavský závod Volkswagen (VW) Slovakia v pondelok po dvojtýždňovej plánovanej odstávke opätovne spustil výrobné linky.

Ilustračný obrázok k článku Dvojtýždňová celozávodná dovolenka sa skončila: Bratislavský Volkswagen spustil výrobu
7
Galéria

Do práce po celozávodnej dovolenke nastúpili aj zamestnanci nástrojárne v Stupave. Výroba v martinskom závode bude ešte týždeň čiastočne zastavená.

Automobilka vykonávala počas plánovanej odstávky výroby náročnejšie technologické a stavebné úpravy, ktoré nebolo možné realizovať počas uskutočňujúcej sa výroby. Rovnako čakali neodkladné úlohy na pracovníkov údržby, ktorí sa pravidelne počas celozávodnej dovolenky venujú údržbe a kontrole výrobných zariadení, automatizačnej techniky a robotov.

Ako o tom TASR informovala hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová, v bratislavskom závode sa uskutočnili úpravy infraštruktúry, boli dobudované nabíjacie stanice či sanované autobusové zastávky pri najnovšej bráne do závodu.

Celkovo bolo v nasadení takmer 500 zamestnancov VW SK a približne 1000 pracovníkov dodávateľských firiem. Výroba vozidiel je od pondelka v plnej prevádzke vo všetkých troch segmentoch.

Foto: ilustračné

Volkswagen
7
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie